කැබිනට් අමාත්යවරු :
1. ගරු. ඒ.එච්.එම්. ෆවුසි මැතිතුමා - ආපදා කළමනාකරණ අමාත්ය
2. ගරු එස්.බි. නාවින්න - කම්කරු අමාත්ය
3. ගරු පියසේන ගමගේ - නිපුණතා සංවර්ධන හා වෘත්තීය පුහුණු අමාත්ය
4. ගරු ආචාර්ය සරත් අමුණුගම මැතිතුමා - උසස් අමාත්ය සහ පර්යේෂණ අමාත්ය
5. ගරු එස්.බි දිසානායක මැතිතුමා - ග්රාමීය ආර්ථික කටයුතු අමාත්ය
6. ගරු ජනක බණ්ඩාර තෙන්නකෝන් මැතිතුමා - පළාත් සභා හා ප්රාදේශීය සංවර්ධන අමාත්ය
7. ගරු ෆිලික්ස් පෙරේරා මැතිතුමා - විශේෂ ව්යාපෘති අමාත්ය
8. ගරු මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මැතිතුමා - පාර්ලිමේන්තු කටයුතු අමාත්ය
9. ගරු රෙජිනෝල්ඩ් කුරේ මැතිතුමා - ගුවන් සේවා අමාත්ය
10. ගරු විජිත් විජයමුණි සොයිසා මැතිතුමා - වාරිමාර්ග අමාත්ය
11. ගරු මහින්ද අමරවීර මැතිතුමා - ධිවර අමාත්ය
2. ගරු එස්.බි. නාවින්න - කම්කරු අමාත්ය
3. ගරු පියසේන ගමගේ - නිපුණතා සංවර්ධන හා වෘත්තීය පුහුණු අමාත්ය
4. ගරු ආචාර්ය සරත් අමුණුගම මැතිතුමා - උසස් අමාත්ය සහ පර්යේෂණ අමාත්ය
5. ගරු එස්.බි දිසානායක මැතිතුමා - ග්රාමීය ආර්ථික කටයුතු අමාත්ය
6. ගරු ජනක බණ්ඩාර තෙන්නකෝන් මැතිතුමා - පළාත් සභා හා ප්රාදේශීය සංවර්ධන අමාත්ය
7. ගරු ෆිලික්ස් පෙරේරා මැතිතුමා - විශේෂ ව්යාපෘති අමාත්ය
8. ගරු මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මැතිතුමා - පාර්ලිමේන්තු කටයුතු අමාත්ය
9. ගරු රෙජිනෝල්ඩ් කුරේ මැතිතුමා - ගුවන් සේවා අමාත්ය
10. ගරු විජිත් විජයමුණි සොයිසා මැතිතුමා - වාරිමාර්ග අමාත්ය
11. ගරු මහින්ද අමරවීර මැතිතුමා - ධිවර අමාත්ය
රාජ්ය ඇමතිවරු :
1. ගරු පවිත්රාදේවි වන්නිආරච්චි මැතිතුමිය - පරිසර රාජ්ය අමාත්ය
2.ගරු ජීවන් කුමාරතුංග මැතිතුමා - කම්කරු රාජ්ය අමාත්ය
3. ගරු මහින්ද සමරසිංහ මැතිතුමා - මුදල් රාජ්ය අමාත්ය
4. ගරු සි.බි රත්නායක මැතිතුමා - රාජ්ය පරිපාලන හා ප්රජාතාන්ත්රීය පාලනය රාජ්ය අමාත්ය
5. ගරු ඩිලාන් පෙරේරා මැතිතුමා - නිවාස හා සමෘද්ධි රාජ්ය අමාත්ය
2.ගරු ජීවන් කුමාරතුංග මැතිතුමා - කම්කරු රාජ්ය අමාත්ය
3. ගරු මහින්ද සමරසිංහ මැතිතුමා - මුදල් රාජ්ය අමාත්ය
4. ගරු සි.බි රත්නායක මැතිතුමා - රාජ්ය පරිපාලන හා ප්රජාතාන්ත්රීය පාලනය රාජ්ය අමාත්ය
5. ගරු ඩිලාන් පෙරේරා මැතිතුමා - නිවාස හා සමෘද්ධි රාජ්ය අමාත්ය
නියෝජ්ය අමාත්යවරු
1. ගරු තිස්ස කරලියද්ද මැතිතුමා - බුද්ධ ශාසන හා ප්රජාතාන්ත්රීය පාලනය පිළිබද නියෝජ්ය අමාත්ය
2. ගරු දයාශ්රිත තිසේරා මැතිතුමා - ධිවර නියෝජ්ය අමාත්ය
3. ගරු රන්ජිත් සියඹලාපිටිය මැතිතුමා - ස්වදේශ කටයුතු නියෝජ්ය අමාත්ය
4. ගරු ලක්ෂ්මන් සෙනෙවිරත්න මැතිතුමා - ආපදා කළමනාකරණ නියෝජ්ය අමාත්ය
5. ගරු ලක්ෂ්මන් යාපා අබේවර්ධන මැතිතුමා - ගුවන් සේවා නියෝජ්ය අමාත්ය
6. ගරු ලලිත් දිසානායක මැතිතුමා - වාරිමාර්ග නියෝජ්ය අමාත්ය
7. ගරු ජගත් පුෂ්පකුමාර මැතිතුමා - වැවිලි කර්මාන්ත නියෝජ්ය අමාත්ය
8. ගරු ලසන්ත අලගියවන්න මැතිතුමා - ග්රාමීය ආර්ථික කටයුතු නියෝජ්ය අමාත්ය
9. ගරු සුදර්ශනී ප්රනාන්දුපුල්ලේ මැතිතුමිය - උසස් අධ්යාපන හා පරියේෂණ නියෝජ්ය අමාත්ය
10. ගරු ශාන්ත බණ්ඩාර මැතිතුමා - ජනමාධ්ය නියෝජ්ය අමාත්ය
2. ගරු දයාශ්රිත තිසේරා මැතිතුමා - ධිවර නියෝජ්ය අමාත්ය
3. ගරු රන්ජිත් සියඹලාපිටිය මැතිතුමා - ස්වදේශ කටයුතු නියෝජ්ය අමාත්ය
4. ගරු ලක්ෂ්මන් සෙනෙවිරත්න මැතිතුමා - ආපදා කළමනාකරණ නියෝජ්ය අමාත්ය
5. ගරු ලක්ෂ්මන් යාපා අබේවර්ධන මැතිතුමා - ගුවන් සේවා නියෝජ්ය අමාත්ය
6. ගරු ලලිත් දිසානායක මැතිතුමා - වාරිමාර්ග නියෝජ්ය අමාත්ය
7. ගරු ජගත් පුෂ්පකුමාර මැතිතුමා - වැවිලි කර්මාන්ත නියෝජ්ය අමාත්ය
8. ගරු ලසන්ත අලගියවන්න මැතිතුමා - ග්රාමීය ආර්ථික කටයුතු නියෝජ්ය අමාත්ය
9. ගරු සුදර්ශනී ප්රනාන්දුපුල්ලේ මැතිතුමිය - උසස් අධ්යාපන හා පරියේෂණ නියෝජ්ය අමාත්ය
10. ගරු ශාන්ත බණ්ඩාර මැතිතුමා - ජනමාධ්ය නියෝජ්ය අමාත්ය